Як отримати кольори при змішуванні фарб

Коротка інструкція для початківців художників з використання "посібника зі смішування фарб", який знаходиться на другому боці колірного кола.

Результат смішування деяких кольорів можна побачити навіть без обертання диска, просто дивлячись на їх взаємне розташування на колі.

Елементарний приклад: посередині між жовтим і синім знаходиться зелений, отже якщо ці два кольори змішати у пропорції 50 на 50, вийде зелений. Якщо додати більше жовтого - то буде жовто-зелений (на колі він ближче до жовтого), більше синього - синьо-зелений:

колірне коло смішування фарб

Той же результат ми побачимо в прорізі диска, якщо встановимо жовтий сектор напроти синього:

За таким же принципом, обертаючи диск і встановлюючи кольори один напроти одного, в прорізях диска бачимо результат їх смішування у рівних пропорціях. Ще приклад: Змішавши зелений і синій, отримуємо колір, як на віконечку, його ж бачимо на диску між початковими секторами - синьо-зелений:

як отримати результат смішування фарб на колірному колі

Проте, частіше художники стикаються з протилежною задачею - є колір, який ми бачимо (наприклад, на фото, з якого малюємо), і нам потрібно визначити, які фарби змішати, щоб його отримати. Для цього потрібно обертаючи диск знайти в одному з його віконечок колір, максимально близький до шуканого. На колі зібрано досить велику кількість варіантів відтінків, але так як в природі їх безліч, то знайти абсолютно ідентичний скоріше за все не вийде. Але завжди можна знайти схожий, і побачити, які фарби потрібно спочатку змішати. Потім цей проміжний результат можна довести до потрібного, додавши зовсім небагато якоїсь іншої фарби, якої там буде не вистачати. Зазвичай це видно на око, наприклад, вийшов, здається, той самий колір, але занадто яскравий - приглушуємо його чорним і вуаля! Суміш готова.

Шкала насиченості

шкала насиченості

Кілька слів про шкалу насиченості. Наприклад, нам потрібно отримати блакитний колір для малювання неба. Звісно, блакитний - це результат змішування синього з білим. Але скільки саме білої фарби потрібно додати до синьої? Для цього ми дивимося на шкалу сірого і знаходимо на ній тон за насиченістю, максимально близький до того блакитного, який нам потрібен. Якщо малюємо за фото, то можна підкласти фотографію прямо під шкалу, щоб було зручніше порівнювати:

шкала насиченості накладається на фото

При порівнянні насиченості якого-небудь кольору з відтінками сірого, потрібно порівнювати тільки яскравість, тобто мовби включити чорно-білий режим зору. Якщо наш блакитний колір за яскравістю максимально близький до Тону 5 на шкалі сірого, то в синю фарбу не потрібно додавати білої, або зовсім трішки. Якщо бачимо Тон 4, то в синій додаємо одну частину білого. Тон 3 - пропорція 2 до 1 і так далі.

На прикладі бачимо, що четвертий тон за яскравістю найбільш близький до яскравості неба на фото, отже в синю фарбу додаємо стільки ж білої, після чого залишається лише трохи виправити колір суміші:

чорно-біла шкала на фоні фото

Тони від 6 до 10 - фарбу потрібно затемнювати додаванням чорного. Трохи попрактикувавшись, ви навчитеся точніше визначати пропорції змішування відповідно до номера сірого тона на колі.

Замовити цей виріб можна на нашому сайті, перейшовши в Каталог товарів, або через швидке замовлення в один клік за кнопкою:

Поділитися

Опубликовано 02.03.2014 00:55:58



Комментарии (1):


админ админ 11.06.2018 13:53:01

очень занимательно

Ответить

Для добавления комментариев надо войти в систему.
Если Вы ещё не зарегистрированы на сайте, то сначала зарегистрируйтесь.